Достапни линкови

logo-print

Мушараф се враќа на политичката сцена во Пакистан


Поранешниот пакистански претседател Первез Мушараф

Поранешниот пакистански претседател Первез Мушараф

Поранешниот пакистански претседател Первез Мушараф пристигна во Карачи од каде ќе го најави неговото враќање на политичката сцена. Мушараф бил придружуван од неколку водечки фигури од неговата партија Лигата на сите пакистански муслимани.
Според извештаите, Мушараф на аеродромот во Карачи бил пречекан од неговите поддржувачи. Се очекува тој да ја лансира кампањата на неговата партија за парламентарните избори на 11 мај.
XS
SM
MD
LG