Достапни линкови

logo-print

Ерменец со нож се обидел да влезе во Парламентот


Парламентот во Ереван

Парламентот во Ереван

Ерменец со нож се обидел да влезе во Парламентот во Ереван при што бил ранет од чуварите, јавија локалните медоиуми.
Истрагата за мотивите на овој човек е во тек.
Во 1999 група вооружени ерменци влегоа во Парламентот и ги убија премиерот Везген Саркисиан, парламентарниот спикер Карен Демиричиан, пет високи функционери и еден новинар.
XS
SM
MD
LG