Достапни линкови

logo-print

Денеска на полноќ завршува изборната кампања


Денеска на полноќ завршува изборната кампања за претстојните локлани избори во недела. Во сабота е изборниот молк.Општинските изборни комисии денеска, најдоцна до сабота треба да ги достават избирачките ливчиња до Избирачките одбори. Вчера Државната Изборна комисија го презеде материјалот од печатница.ДИК треба да дистрибуира преку четири милиони ливчиња За скопските општини ќе има по четири ливчиња а за другите општини ќе има по две избирачки ливчиња. Во недела граѓаните ќе избираат градоначалници и советници во 84 општини и Градот Скопје.
XS
SM
MD
LG