Достапни линкови

logo-print

Делегација на Војската на Србија во Македонија


Во официјална посета на Македонија денеска престојува Делегација на Војската на Србија предводена од началникот на ГШ генерал Љубиша Диковиќ.Делегацијата ќе има средби со министерот за одбрана Талат Џафери и со началникот на ГШ и претставници од ГШ на АРМ.
XS
SM
MD
LG