Достапни линкови

logo-print

Исламистичка група презема одговорност за нападот во Израел


Оштетена куќа при ракетен напад во појасот Газа

Оштетена куќа при ракетен напад во појасот Газа

Иламистичка група презема одговорност за ракетниот напад врз Израел. Властите од земјата соопштија денеска дека две ракети биле истрелани од појасот Газа во градот Сдерот. Нема извештаи за повредени во нападот, но една зграда била оштетена.
Во соопштението на Мајлис Шура Фи Анафбајт-Макдис е наведено дека ракетниот напад бил со цел да им покажат на израелските воздушни сили дека се немоќни да го спречат. Нападот се случи за време на посетата на американскиот претседател Барак Обама на Израел.
XS
SM
MD
LG