Достапни линкови

logo-print

Иран се заканува дека ќе ги уништи израелските градови


Врховниот лидер Ајатолахот Али Каменеи

Врховниот лидер Ајатолахот Али Каменеи

Врховниот лидер Ајатолахот Али Каменеи изјави дека Иран ќе ги уништи израелските градови Тел Авив и Халифа доколку неговата земја биде нападната од еврејската држава. Каменеи кој го има последниот збор за сите клучни прашања во Иран, го соопшти предупредувањето за време на неговиот телевизиски говор од градот Машхад.
Израел се закани дека ќе спроведе воена акција против Иран доколку земјата не ја прекине нуклеарната програма.
XS
SM
MD
LG