Достапни линкови

logo-print

Европската Централна Банка му даде рок на Кипар до понеделник


Европската централна банка им даде рок на кипарските власти до понеделник да смислат план со кој ќе биде обезбедена меѓународна помош за земјата. Европската централна банка ги одржува во живот кипарските банки со тоа што им овозможува да ги користат фондовите за итни случаи од локалните банки. Но, според Европската централна банка финансирањето ќе биде прекинато доколку до понеделник не биде договорен нов план.
Кипарските лидери во меѓувреме разговараат за алтернативниот план за штедење.
XS
SM
MD
LG