Достапни линкови

logo-print

Ракети од Газа експлодирале во Израел, нема повредени


Израел, 21.03.2013

Израел, 21.03.2013

Две ракети истрелани од Појасот Газа експлодирале изутрината во јужен Израел, соопшти полицијата, додавајки дека засега нема извештаи за повредени. Никој не ја превзел одговорноста, но Појасот Газа е под контрола на Хамас.
XS
SM
MD
LG