Достапни линкови

logo-print

Уште еден маж се самозапали во Бугарија


Бугарските медиуми јавија дека еден 40 годишен невработен маж се самозапалил во знак на протест против сиромаштијата во земјата. Мажот се полил со бензин и се обидел да изврши самоубиство во селото Ситово, при што бил однесен во болница и се наоѓа во критична состојба.
Националното радио јави дека неиндентификуваниот маж не можел повеќе да купи ниту леб за неговото дете и дека повеќе не можел да го издржи таквиот начин на живот. Претходно пет бугарски граѓани се самозапалија.
XS
SM
MD
LG