Достапни линкови

logo-print

Кипар ја негира продажбата на Народна банка


Потапролот на кипарската влада Христос Стилианидис ги демантираше информациите дека била постигната спогодба за продажба на Народната банка на руски инвеститори. Грчките медиуми јавија дека зделката за продажба на Народната банка била склучена денеска во усна форма.
Според аналитичарите, доколку зделката се реализира финансиските потреби на Кипар ќе се намалат за околу четири милијарди евра.
XS
SM
MD
LG