Достапни линкови

logo-print

Американската војска ќе се повлече од покраината Вардак во Авганистан


Војник во покраината Вардак во Авганистан

Војник во покраината Вардак во Авганистан

Американската војска и авганистанските власти постигнале договор за повлекување на американските безбедносни сили од покраината Вардак, по наредбата од страна на претседателот Хамид Карзаи во минатиот месец.
Карзаи ги обвини безбедносните сили за злоупотреби на цивили во покраината. Американската војска ги негираше тврдењата.
XS
SM
MD
LG