Достапни линкови

logo-print

Вицепремиерот Бесими во посета на Брисел


Фатмир Бесими

Фатмир Бесими

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Фатмир Бесими од денеска е во дводневна работна посета во Брисел во рамки на која ќе се сретне со генералниот директор на Директоратот при ЕК за проширување Стефано Санино. Како што соопшти Секретаријатот за европски прашања, Бесими на оваа прва средба со Санино ќе разговара за постигнатиот напредок во реализацијата на договорените реформски цели во рамки на пристапниот дијалог на високо ниво и за подготовките за пролетниот извештај на Европската комисија.
XS
SM
MD
LG