Достапни линкови

logo-print

Ал Каеда ја презеде одговорноста за нападите во Ирак


Ирачкиот огранок на Ал Каеда ја презеде одговорноста за вчерашниот бран напади во кои загинаа 56 луѓе, додека 200 други беа ранети. „Исламската држава на Ирак“ прецизира дека станува збор за прва фаза на одмаздата. Во меѓувреме, ирачки официјални претставници соопштија дека во денеска дошло до експлозија на автомобил бомба во источниот дел на Багдад при што две лица загинале.
XS
SM
MD
LG