Достапни линкови

logo-print

Спасени затрупаните рудари во Полска


Спасувачките екипи успеале да се пробијат до затрупаните 19 полски рудари во еден рудник за бакар кој се наоѓа во близина на полската граница со Германија и Чешка. Рударите биле затрупани на 600 метри под земја откако во рудникот дошло до посилен потрес. Соопштено е дека сите рудари сега биле на сигурно.
XS
SM
MD
LG