Достапни линкови

logo-print

Известувачот на ЕП за Белорусија во посета на земјата


Известувачот на делегацијата на Европскиот Парламент за Белорусија Јустас Палецки

Известувачот на делегацијата на Европскиот Парламент за Белорусија Јустас Палецки

Известувачот на делегацијата на Европскиот Парламент за Белорусија Јустас Палецки ќе се сретне со лидерите на опозициските партии и преставници на белоруските власти во Минск. Палецки кој вчера пристигна во земјата ќе биде вклучен во подготовката на извештајот на ЕП за односите меѓу Белорусија и Унијата.
Според него, ЕП усвоил низа резолуции за Белорусија, но потребен е и целосен извештај.
XS
SM
MD
LG