Достапни линкови

logo-print

Задари го повика Египет да помогне во конфликтот во Сирија


Египетскиот претседател Мохамед Морси со делагацијата при пристигнувањето во Пакистан

Египетскиот претседател Мохамед Морси со делагацијата при пристигнувањето во Пакистан

Пакистанскиот претседател Асиф Али Задари го повика египетскиот претседател Мохамед Морси да му помогне во напорите за ставање крај на конфликтот во Сирија. Според соопштението Задари по средбата со Морси во Исламабад истакнал дека треба заедно да се потрудат да најдат мирно решение за кризата во Сирија.
XS
SM
MD
LG