Достапни линкови

logo-print

Новиот кинески претседател во посета на Русија


Кинескиот претседател Кси Џинпинг

Кинескиот претседател Кси Џинпинг

Кинескиот претседател Кси Џинпинг ќе ја посети Русија при крајот на неделава. Според соопштението, Џинпинг со рускиот претседател Владимир Путин ќе разговара за трговската соработка, економија, енергија и инвестиции.
Се очекува на средбата да стане збор и за меѓународни прашања, како ситуацијата на Блискиот Исток, Северна Африка, Иран, Авганистан и Корејскиот полуостров.
XS
SM
MD
LG