Достапни линкови

logo-print

Египетскиот претседател во посета на Пакистан


Египетскиот претседател Мухамед Морси допатува во еднодневна посета на Пакистан, прва на еден египетски лидер во последниве декади. Предвидени се разговори на Морси со пакистанскиот претседател Али Зардари и потпишување на неколку билатерални договори.
XS
SM
MD
LG