Достапни линкови

logo-print

Папата Франческо ги повика верниците да се молат со него


Папата Франческо

Папата Франческо

Папата Франческо денеска за прв пат откако е на функцијата имаше заедничка молитва со околу од сто илјади луѓе кои беа собрани на плоштадот свети Петар во Рим. Првиот папа од Латинска Америка се појави пред толпата на прозорецот од неговиот стан.
Десетици знамиња од неговата земја Аргентина се вееја во толпата додека поранешниот кардинал ја изврши традиционалната неделна молитва.
XS
SM
MD
LG