Достапни линкови

logo-print

Десет загинати во бомбашки напад во Ирак


Во експлозија на автомобил бомба во ирачкиот град Басра загинаа најмалку десет лица, а неколку се повредени. Локалните власти соопштија дека нападот се случил на една автобуска станица по друга експлозија во центарот на градот, каде немало жртви. Се уште никој не презема одговорност за нападот.
XS
SM
MD
LG