Достапни линкови

logo-print

Русија ќе испрати постојана флота на бродови на медитеранот


Руските власти соопштија дека планираат да испратат постојана флота на воени бродови на Медитеранското море за прв пат по две децении. Командантот на руската морнарица адмиралот Виктор Чирков изјави дека 5 до 6 брода од Црното море ќе бидат трајно преместени на медитеранот со цел да се заштитат интересите на земјата во регионот.
XS
SM
MD
LG