Достапни линкови

logo-print

Американските конзервативци со анкета за нареден претседателски кандидат


Ренд Пол

Ренд Пол

Во САД веќе се расправа кој ќе биде наредниот кандидат на Републиканската партија на претседателските избори во 2016 година. Само неколку месеци по реизборот на претседателот Барак Обама на функцијата, конзервативните активисти вчера одржаа неофицијална анкета. Првата позиција на гласањето на конференцијата ја зазема сенаторот од Кентаки Ренд Пол со 25 отсто од гласовите.
Пол неодамна привлече внимание со тоа што 13 часа говореше пред Конгресот во знак на протест против администрацијата нa Обама која одбива да даде детали за беспилотната програма.
XS
SM
MD
LG