Достапни линкови

logo-print

Две лица загинаа на трка во Калифорнија


Две лица загинаа кога еден тркачи автомобил излета од патеката во Калифорнија. Инцидентот се случил во саботата вечер за време на кругот за загревање пред да започне трката во паркот Марисвил во близина на Сакраменто.
Според извештаите, едно 14 годишно момче и 68 годишен маж загинале, при што трката била откажана.
XS
SM
MD
LG