Достапни линкови

logo-print

Обама го честиташе изборот на нова влада во Израел


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама упати честитки кон Израел за формирањето на нова влада. Белата куќа соопшти дека Обама се надева на добра и блиска соработка со новата влада со цел да ги унапредат нивните заеднички интереси за мир и безбедност.
Обама најверојатно во среда ќе отпатува во посета на Израел .
XS
SM
MD
LG