Достапни линкови

logo-print

Новиот кинески претседател вети голема ренесанса на земјата


Новоименуваниот кинески претседател Кси Џинпинг

Новоименуваниот кинески претседател Кси Џинпинг

Новоименуваниот кинески претседател Кси Џинпинг вети дека неговото раководство ќе работи на „голема ренесанса на кинеската нација“ и на „големата кауза на социјализмот со кинески карактеристики“. Џинпинг денеска го одржа неговиот прв говор откако во четвртокот беше назначен на функцијата.
Лидерот на Комунистичката партија порача и дека мора да се засили борбата против корупцијата и другите неправилности во земјата.
XS
SM
MD
LG