Достапни линкови

logo-print

Продолжуваат консултациите за настаните од 24 декември


Собраниската говорница на 24 декември 2012.

Собраниската говорница на 24 декември 2012.

Генералниот секретар на Кабинетот на претседателот на Македонија, Борис Јосифовски и генералните секретари на ВМРО-ДПМНЕ Кирил Божиновски и на СДСМ Андреј Петров денеска треба да ги продолжат консултациите за формирање експертска комисија за утврдување на фактите за настаните од 24 декември.

Првата средба во ист формат, се одржа вчера на покана на Јосифовски.

На средбата се разговарало за досегашните активности во насока на формирање на експертска комисија, согласно договореното.
XS
SM
MD
LG