Достапни линкови

logo-print

Дводневен Самит на лидерите на ЕУ во Брисел


Протестите против мерките за штедење

Протестите против мерките за штедење

Дводневниот самит на лидерите на ЕУ започна денеска во Брисел. На самитот се очекува лидерите да разговараат за мерките за штедење кои беа спроведени за излез од економската криза, но и за проблемите кои настанаа во земјите-членки.
Илјадници лица протестираа додека лидерите на Унијата пристигнуваа на Самитот. На средбата тие ќе разговараат и за ситуацијата во Сирија.
XS
SM
MD
LG