Достапни линкови

logo-print

Претседателските избори во Ерменија не биле лажирани


Рафи Хованисијан

Рафи Хованисијан

Ерменскиот суд го отфрли тврдењето на поразениот претседателски кандидат Рафи Хованисиjан дека резултатите од изборите во минатиот месец биле лажирани. Според судот, одлуката на Централната изборна комисија дека немало нелегални активности на гласањето е исправна.
Хованисијан во неделата започна штрајк со глад и го повика новименуваниот претседател Серж Саркисјан да се повлече од функцијата.
XS
SM
MD
LG