Достапни линкови

logo-print

Убиен припадник на исламистичките бунтовници на Северен Кавказ


Руски војници

Руски војници

Еден припадник на исламистичките бунтовници на Северен Кавказ бил убиен во рускиот град Губински. Руските власти соопштија дека бил застрелан за време на специјална операција, откако одбил да се предаде и притоа отворил оган кон безбедносните сили.
Според нив, лицето, чиј идентитет не се открива бил вмешан во изнудување на пари и кражби. Тој наводно испраќал пари на исламистичките бунтовници на Северен Кавказ.
XS
SM
MD
LG