Достапни линкови

logo-print

Папата Франческо го започна првиот ден со молитва


Папата Франсис на денешната молитва

Папата Франсис на денешната молитва

Папа Франческо го започна неговиот прв ден како понтиф молејќи се во главната римска базилика свети Богородица. Аргентинскиот кардинал Хорхе Марио Берголио од Буенос Ариес беше избран на синоќешната конклава и тој е првиот папа кој доаѓа надвор од Европа и од Јужна Америка.
Папата Франческо денеска ќе се сретне и со колеџот на кардинали во Систинската катедрала.
XS
SM
MD
LG