Достапни линкови

logo-print

Русија со заострени мерки за земјите од Централна Азија


Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин

Специјалниот претставник на руското министерство за надворешни Анвар Азимов ја повлече неговата изјава дека земјата планира да воведе визен режим за граѓаните на Централна Азија. Тој претходно во интервју за еден независен телевизиски канал Азимов рече рускиот претседател Владимир Путин го поддржал укинување на визната либерализација, кое ќе стапи на сила до крајот на 2015 година.
Според Азимов, жителите на Централна Азија ќе можат и натаму слободно да влегуваат во Русија, но само со пасоши, наместо со документи за лична индентификација.
XS
SM
MD
LG