Достапни линкови

logo-print

Киднапирани чешки туристки во Пакистан


Вооружена група киднапирала две туристки од Чешка кои патувале со автобус низ пакистанската покраина Балочистан. Локалните власти соопштија дека жените патувале од Иран во патнички автобус и биле придружувани од припадник на безбедносните сили.
Според возачот на автобусот, вооружената група носела воени униформи кога го стопирала автобусот и ги заробила двете туристки и нивниот чувар, кој подоцна бил ослободен.
XS
SM
MD
LG