Достапни линкови

logo-print

Кина ќе добие нов претседател


Парламентот во Кина денеска го одобри именувањето на новиот лидер на државата. Кси Џинпинг ќе го замени Хју Џинтао како претседател на нацијата. Тој од Џинтао ја наследи и функцијата лидер на Комунистичката партија.
XS
SM
MD
LG