Достапни линкови

logo-print

Мајката на егзекутираниот бомбаш од Минск го бара неговото тело


Љуба Ковалева

Љуба Ковалева

Мајката на Владислав Ковалев кој беше осуден за бомбашкиот напад врз метрото во Минск и потоа езекутиран поради тероризам бара од белоруските власти да и го предадат неговото тело. Љуба Ковалева изрази надеж дека властите ќе ја прифатат нејзината молба на одбележување на едногодишнината од смртта на нејзиниот син.
Ковалeв заедно со Дмитри Коновалов го изврши нападот, при кој загина 15 лица, а 200 беа повредени.
XS
SM
MD
LG