Достапни линкови

logo-print

Палестинскиот претседател во посета на Русија


Палестинскиот лидер Махмуд Абас

Палестинскиот лидер Махмуд Абас

Палестинскиот лидер Махмуд Абас пристигна во Москва, каде утре ќе оствари средба со рускиот претседател Владимир Путин. Двајцата лидери се очекува да разговараат за ситуацијата на Блискиот Исток и Северна Африка, како и за билатералните односи на меѓу нивните земји.
Абас ќе се сретне и со премиерот Дмитри Медведев, а во земјата ќе престојува до 16 март.
XS
SM
MD
LG