Достапни линкови

logo-print

Министерството за правда работи на предметот за Монструм


Министерот за правда Блерим Беџети

Министерот за правда Блерим Беџети

Министерот за правда Блерим Беџети денеска потврди дека предметот за случајот „Монструм“ е во министерството. Но, тој не прецизираше кога ќе биде испратен во Косово од каде треба да се екстрадираат обвинетите Алил Демири и Африм Исмаиловиќ. Беџети само одговори дека се работи на предметот и согласно законите и билатералниот договор ќе постапат по него.
Демири и Исмаиловиќ, по 11-месечно бегство, беа уапсени на 3 март во Приштина.
XS
SM
MD
LG