Достапни линкови

logo-print

Ештон утре во посета на Косово


Високиот преставник на ЕУ за надворешна политика Кетрин Ештон

Високиот преставник на ЕУ за надворешна политика Кетрин Ештон

Високиот преставник на ЕУ за надворешна политика Кетрин Ештон утре ќе го посети Косово, каде ќе се сретне со премиерот на земјата Хашим Тачи, претседателот Атифете Јахјага и со лидерите на политичките партии.
На средбите најверојатно ќе стане збор за дијалогот меѓу Приштина и Белград и наредната средба на Тачи со српскиот премиер Ивица Дачиќ закажана за 20 март.
XS
SM
MD
LG