Достапни линкови

logo-print

Северна Кореја со закани за безмилосна одмазда


Тренинг на војската на Северна Кореја

Тренинг на војската на Северна Кореја

Министерството за одбрана на Северна Кореја се закани дека безмилосно ќе им се одмазди на САД и на Јужна Кореја. Според соопштението, двете земји треба да имаат во предвид дека договорот за примирје со кој се стави крај на корејската војна повеќе не важи.
Северна Кореја се противи на зедничките воени вежби на САД и јужниот сосед. Советот за безбедност на ОН соопшти дека Северна Кореја не може еднострано да го прекине договорот.
XS
SM
MD
LG