Достапни линкови

logo-print

Почина тунижанецот кој се самозапали


Давесет и седумгодишниот тунижанец Адел Кедхри кој се самозапали вчера почина од тешки изгореници на неговото тело. Кедхри се самозапали, бидејќи не можел да најде постојана работа.
Во 2001 година по самозапалувањето на Мухаед Боуазизи започнаа немири во земјата, кои резултираа со соборување на тогашниот претседател на земјата.
XS
SM
MD
LG