Достапни линкови

logo-print

Загинал полицаец од мисијата на ЕУ во Сирија


Еден полицаец од делегацијата на Европската Унија во Сирија вчера бил убиен при ракетен напад во предградие на Дамаск, соопшти денеска шефицата за надворешна политика Кетрин Ештон. Ахмад Шихадех загинал помагајки им на луѓето во предградието Дераја, каде што живеел, соопшти Ештон.
XS
SM
MD
LG