Достапни линкови

logo-print

Израелските војници убиле палестински демонстрант во Појасот Газа


Израелски војник во Хеброн.

Израелски војник во Хеброн.

Еден Палестинец е убиен од страна на израелските војници на Западниот Брег. Тој бил дел од групата Палестинци што фрлале со камења кон израелските војници во близина на Хеброн. Израелската армија соопшти дека ќе го испита случајот. Палестинците во последниве недели сè повеќе се жалат на употребата на огнено оружје од израелските сили. Армијата, пак, вели дека користи огнено оружје само во случаи на животна опасност.
XS
SM
MD
LG