Достапни линкови

logo-print

Саркисјан оствари средба со Путин во Москва


Ерменскиот претседател Серж Саркисјан оствари средба со рускиот претседател Владимир Путин

Ерменскиот претседател Серж Саркисјан оствари средба со рускиот претседател Владимир Путин

Ерменскиот претседател Серж Саркисјан оствари средба со рускиот претседател Владимир Путин во Москва. Путин му ја честиташе победата на Саркисјан на изборите на 18 февруари и изјави дека односите меѓу двете земји се посебни. Тој најави дека руските инвестиици во Ерменија ќе бидат зголемени.
Според Саркисјан, природно било неговата прва официјална посета по изборите да биде во Русија, бидејќи земјата е нивен стратешки партнери.
XS
SM
MD
LG