Достапни линкови

logo-print

Нови санкции против Северна Кореја


САД најавија нови санкции над Севернокорејската главна меѓународна банка поради нејзината улога во поддршката на развојот на оружје за масовно уништување од страна на Пјонгјанг. Советникот за национална безбедност на Барак Обама ја објави веста додавајќи дека САД ќе продолжат да работат со сојузниците на зајакнување на санкциите против севернокорејската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG