Достапни линкови

logo-print

Курдските бунтовници ќе ослободат група на војници


Турски војници

Турски војници

Турскот министер за внатрешни работи Муамер Ѓулер изјави дека курдските бунтовници се очекува да ослободат група на војници како знак на напорите за помирување меѓу Анкара и забранетата Курдска работничка партија.
Според него, бунтовниците утре во северен Ирак ќе ги предадат киднапираните војници на курдски медијатори.
XS
SM
MD
LG