Достапни линкови

logo-print

Украинската новинарка им побегнала на киднаперите во Сирија


Анхар Кочева

Анхар Кочева

Украинското министерство за надворешни работи соопшти дека новинарката Анхар Кочева која беше киднапирана во Сирија успеала да побегне. Кочева беше киднапирана во октомври од страна на припадниците на сириските бунтовници кои се борат против режимот на претседателот Башар ал Асад.
Во видео постирано на интернет во ноември Кочева изјави дека таа била агент на руската тајна служба и побара да бидат исполнети условите на нејзините киднапери, кои бараа 50 милиони долари за нејзино ослободување.
XS
SM
MD
LG