Достапни линкови

logo-print

Над две илјади свињи извлечени од реката Шангај


Шангај

Шангај

Кинеските власти соопштија дека се извлечени над две илјади мртви свињи од реката Шангај која е извор на вода на жителите на градот.
Свињите најверојатно биле фрлени во реката.
Организациите за природна средина бараат да се интензивира мониторингот на квалитетот на водата во реката поради стравувањата од загаденост.
XS
SM
MD
LG