Достапни линкови

logo-print

Убиени киднапираните странски работници во Нигерија


Припадници на исламистичката нигериска група Ансару

Припадници на исламистичката нигериска група Ансару

Исламистичката нигериска група Ансару соопшти дека ги убила седумте странски работници кои беа киднапирани во минатиот месец. Во онлајн порака наводно Ансару навела дека решила да им го одземе животот на заложниците поради најавите дека Британија и Нигерија планираат спасувачка мисија.
Меѓу загинатите работници има тројца Либанци и по еден од Британија, Грција, Италија и Филипини.Тие работеле за либанска градежна фирма.
XS
SM
MD
LG