Достапни линкови

logo-print

Ослободени филипинските мировници на ОН


Набљудувачка кула на ОН во Голанската Висорамнина

Набљудувачка кула на ОН во Голанската Висорамнина

Филипински мировници на ОН кои беа четири дена заробени од страна на сириските бунтовници им биле предадени на властите од Јордан. Мировниците беа заробени во средата, а сириските бунтовници соопштија дека тие ќе бидат ослободени доколку властите на земјата се повлечат од нивната територија. Заложниците се наоѓале во селото Јамла во близина на Голанската Висорамнина. Се уште нема официјална потврда на информациите за нивното ослободување.
XS
SM
MD
LG