Достапни линкови

logo-print

Хрватскиот министер за туризам си поднесе оставка


Министерот за туризам на Хрватска, Вељко Остојиќ денеска поднесе оставка поради обвинувања дека го оштетил буџетот на државата. Остојиќ се споменува во врска со малверзации за пренамена на земјиште во Истра во што биле вмешани неговата сопруга и членови на семејството. По разговор со Остојиќ, премиерот на државата Зоран Милановиќ ја прифатил оставката.
XS
SM
MD
LG