Достапни линкови

logo-print

Четворица загинати во Пакистан


илустрација

илустрација

Полицијата во Пакистан соопшти дека најмалку четворица загинале во експлозија на бомба во близина на џамија во северниот град Пешавар. Според полициски извори, уште дваесетмина се повредени во денешниот инцидент. Експлозивната направа била детонирана за време на пладневните молитви во верскиот објект.
XS
SM
MD
LG